بازدید امروز: 170
بازدید دیروز: 491
بازدید ماه جاری: 76204
بازدید امسال: 40053
بازدید کل: 822148
اخبار

کد خبر : ١١۴٨٣
تاریخ انتشار : ١٣٩۵/٠٨/١۶
بازدید : ۵٢٢

بی‌توجهی به مسائل زیست محیطی البرز عواقب جبران‌ناپذیری به همراه دارد


معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با تأکید بر ساماندهی وضعیت محیط زیست استان البرز گفت: بی‌توجهی به مسائل زیست محیطی استان عواقب جبران‌ناپذیری به همراه دارد.


بی‌توجهی به مسائل زیست محیطی البرز عواقب جبران‌ناپذیری به همراه دارد
معصومه ابتکار اظهار داشت: وضعیت محیط زیست استان البرز بسیار شکننده است و ساماندهی آن از مهمترین نیازهاست.

وی ادامه داد: وضعیت محیط زیست استان البرز بسیار شکننده است و در صورت بی‌توجهی در بلندمدت می‌تواند هزینه‌های اجتماعی سنگین برای استان و کشور به وجود آورد.

این مسؤول بیان داشت: کیفیت هوای استان البرز در 6 ماه نخست سال جاری بهترین وضعیت طی 5 سال گذشته را داشته که این وضعیت در نتیجه عملکرد وزارت نفت در اجرای طرح کهاب در استان و تکمیل سیستم فاضلاب و پساب شهرک‌های صنعتی البرز توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به وجود آمده است.

وی افزود: اگرچه به واسطه اینکه آثار و نتایج مثبت اقدامات دولت یازدهم، خوشحال‌کننده است، اما به دلیل عقب‌ماندگی‌های بسیار استان در حوزه محیط زیست مطلوب نیست.

معاون رئیس جمهوری ضمن تاکید بر ضرورت پیشگیری از افزایش معضلات و چالش‌های زیست محیطی استان البرز، تصریح کرد: بارگذاری بیش از ظرفیت جمعیت و صنعت در استان منجر به ایجاد چالش‌های بسیاری برای مردم شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه وضعیت محیط زیست استان البرز بسیار شکننده است و در صورت عدم توجه در بلندمدت می‌تواند منجر به ایجاد هزینه‌های اجتماعی سنگین برای استان و کشور شود، اظهار کرد: هماهنگی بین بخشی و دستگاهی برای اجرای درست برنامه‌های محیط زیستی استان بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: در همین راستا پیشنهاد می‌شود با ایجاد مرکز پایش مشترک میان دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان حفاظت محیط زیست، وزارتخانه‌های نیرو و صنعت، معدن و تجارت برای پایش، کنترل و نظارت بر شرایط کیفی آب، هوا، خاک استان به صورت مداوم و منظم صورت پذیرد.

ابتکار با تاکید بر لزوم اصلاح و بازنگری در سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های کلان کشور بر اساس طرح آمایش سرزمین، گفت: این بازنگری و اصلاح به ویژه در بخش‌های گردشگری، صنعتی و جمعیتی کشور ضروری است.

وی گفت: یکی دیگر از اولویت‌ها الزام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی سراسر کشور به ویژه استان البرز به ایجاد تصفیه فاضلاب و پساب خود و جلوگیری از سرریز شدن آن به منابع آبی است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از دیگر اولویت‌ها، نوسازی صنایع و جایگزینی آن‌ها با صنایع کم آب بر و کم آلاینده و ترجیحاً فنآوری‌های نوین و دانش‌بنیان است.

وی همچنین با اشاره به چالش بزرگ استان البرز در بخش پسماند، بر ضرورت همکاری دستگاه ها در رفع این چالش تاکید کرد.
برچسب:
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن