بازدید امروز: 173
بازدید دیروز: 203
بازدید ماه جاری: 70634
بازدید امسال: 55047
بازدید کل: 837142
اخبار

کد خبر : ٣٠۵٠
تاریخ انتشار : ١٣٩٣/١١/٢٣
بازدید : ۶٨٠

ساخت بیمارستان انرژی هسته ای/ گردهمایی هیأت دولت برای هوای اهواز


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه اندازی بیمارستان جامع انرژی هسته ای در کشور خبر داد و گفت: بنا داریم تا به تدریج تمام واکسن‌ها را در کشور تولید کنیم.


ساخت بیمارستان انرژی هسته ای/ گردهمایی هیأت دولت برای هوای اهواز
به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم رونمایی از سانتریفیوژ طراحی شده جهت تولید داروهای نوترکیب و واکسن‌ها، عنوان کرد: سانتریفیوژ توبولار که از امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد برای تولید داروهای نوترکیب و واکسن‌ها است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه واکسن‌های مورد نیاز در کشور تولید می‌شوند، گفت: اکنون کارهای خوبی برای تولید واکسن‌هایی که تاکنون وارداتی بوده، شده‌ است که اغلب این واکسن‌ها در کشورهای پیشرفته به تولید می‌رسند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه اکنون توانایی تولید این واکسن‌ها را داریم، افزود: واکسن‌ها به تدریج در کشور تولید می‌شوند و این تنها از مسیر تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: منتظر بهره‌برداری از دستاوردهای دیگر سازمان انرژی اتمی هستیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اکنون وجهه خوبی در کشور داریم که نمونه آن، تولید سانتریفیوژهای توبولار است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه ظرف 35 سال به این نقطه پیشرفت رسیده‌ایم، افزود: این پیشرفت‌ها با وجود همه محدودیت‌ها بوده است و سعی داریم پیشرفت‌ها را به نقطه‌ای برسانیم تا مردم در آرامش باشند.

وی همچنین در جمع خبرنگاران عنوان کرد: سانتریفیوژهای توبولار در عرصه سلامت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند که این سانتریفیوژ ظرف یک سال ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه داروهای نوترکیب در مرز دانش هستند، افزود: این داروها می‌توانند برای بیماران خاص مورد استفاده قرار گیرند و امیدواریم که در آینده شاهد پیشرفت سایر فناوری‌ها در این حوزه‌ باشیم.

قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر اینکه ما نیاز دائمی به سانتریفیوژها داریم، گفت: با توجه به همه پیشرفت‌هایی که در زمینه تولید داروها داریم و تصمیمی که رئیس‌جمهور در تولید واکسن‌ها دارد، قرار است در زمینه انواع واکسن‌ها در کشور بی‌نیاز شویم.

وی با اشاره به ساخت بیمارستان انرژی هسته‌ای، افزود: در این بیمارستان 800 تختخوابی قرار است علاوه بر درمان، مرکز آموزش و پژوهش نیز برای جوانان باشد.

وزیر بهداشت همچنین در خصوص ریزگردهایی که در خوزستان به وجود آمده است، افزود: امروز ظهر مطلع شدیم که هوای اهواز نامناسب است که معاون اول رئیس‌جمهور در همین فاصله دستور داده‌اند که تعدادی از اعضای دولت طی نشستی گردهم آیند تا به بحث و بررسی بپردازند.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه افزود: تمام مراکز اورژانس خوزستان آمادگی دارند تا آسیب‌شناسی کاملی صورت گیرد و درنهایت شاهد رفع این ریزگردها باشیم.


به نقل از خبرگزاری مهر
برچسب:
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن