بازدید امروز: 137
بازدید دیروز: 231
بازدید ماه جاری: 75680
بازدید امسال: 39529
بازدید کل: 821624
اخبار

کد خبر : ۵٢٠٣
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠١/٢۴
بازدید : ۶٢٨

5 روبات برتر کشاورزی جهان را بشناسید


بدون شک کشاورزی را باید مهمترین صنعت و یا یکی از مهمترین صنایع جهان به شمار آورد و اکنون روباتها در حال ایجاد دگرگونی در این عرصه هستند.


5 روبات برتر کشاورزی جهان را بشناسید

به گزارش خبرگزاری مهر، در سالهای اخیر و همزمان با توسعه فناوری های روباتیک، نسل جدیدی از روباتهای ویژه اراضی کشاورزی طراحی و ساخته شده است که در زیر به ۵ نمونه از شاخص ترین آنها اشاره می شود.

 

 

روبات کشاورزی

eBee

بهتر است به آن پهپاد پیشاهنگ گفته شود. عملکرد اصلی این روبات پرنده تهیه گزارش های دقیق هوایی از اراضی کشاورزی است. eBee می تواند تصاویر باکیفیت بالایی تهیه کرده و آنها را در اختیار کشاورزان قرار دهد تا آنها نیز بر اساس این داده ها بهترین تصمیم ها را برای مرحله کاشت و استفاده از کود اتخاذ کنند. این روبات قابلیت تهیه تصاویر سه بعدی از مزارع را هم دارد.

 

روبات کشاورزی

Bonirob

این روبات نسبتا غول پیکر به عنوان ماشینی تمام خودکار جهت کنترل علفهای هرز به کار گرفته می شود. درحقیقت عملکرد این روبات چهار چرخ به این ترتیب است که با حرکت در مزارع کشاورزی و تشخیص دقیق علفهای هرز، آنها را از خاک خارج می کند. این روبات همچنین قابلیت کودریزی در مزارع را نیز دارد. Bonirob روباتی تمام خودکار با قابلیت هماهنگ شدن با سایر سیستم های مشابه است.

روبات کشاورزی

Grizzly RUV

این روبات پرکاربرد محصولی از شرکت Clearpath Robotics است. آن را می توان در زمره بزرگترین روباتهای ویژه کشاورزی به شمار آورد. روبات به حسگر لیزری پیشرفته ای مجهز است که آن را برای استفاده از علفزارها به ابزاری کاربردی تبدیل می کند.

روبات کشاورزی

Autonomous Harvest System

در یک جمله باید این وسیله ارزشمند را تراکتور آینده عنوان کرد. در ظاهر گویا با تراکتورهای امروزی که معمولا واگنی را نیز در پشت خود حمل می کنند تفاوت زیادی ندارد اما وقتی متوجه می شویم به سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) مجهز است و انبوهی از حسگرها در آن نصب شده تا با موانع پیش رو تصادف نکند به تفاوت آن با نمونه های فعلی پی می بریم.

روبات کشاورزی

Rowbot

آنهایی که این روبات را در اراضی خود به کار می گیرند به نظر می رسد به وسایل دیگری برای توسعه کشاورزی خود نیاز نداشته باشند. حرکت دقیق و ظریف در حد فاصل محدود محصولات کشاورزی – بدون آنکه آسیبی به آنها وارد کند – و پخش کردن کود کشاورزی از جمله مهمترین قابلیت های این روبات کشاورز به شمار می آید.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: #کشاورزی #صنعت #روبات
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن