بازدید امروز: 288
بازدید دیروز: 249
بازدید ماه جاری: 61338
بازدید امسال: 28802
بازدید کل: 810897
اخبار

کد خبر : ۵۵٠٣
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/٠١
بازدید : ۶۴۵

اجرای طرح استفاده از مالچ سیمانی در یکی از مناطق جنوبی کشور


تفاهمنامه‌ای میان ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و دانشگاه یزد با هدف توسعه فناوری‌های‌این حوزه و ایجاد همکاری‌های بیشتر منعقد شد.


اجرای طرح استفاده از مالچ سیمانی در یکی از مناطق جنوبی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسینعلی بهرامی دبیر ستاد ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی، دراین‌باره اظهار کرد: این تفاهم‌نامه درشش بند و با هدف توسعه فناوری‌های شناسایی، پایش و تثبیت فرسایش بادی وریزگردها با دانشگاه یزد که از توانمندی خوبی در این زمینه برخوردار است و به عنوان یکی از قطب‌های فرسایش بادی در کشور محسوب می شود، منعقد شده است. 

وی افزود: یکی از موارد مطروحه در این تفاهمنامه حمایت از چاپ مستندات پژوهشی و کتاب های تالیف شده در این زمینه است که مقرر شد درقالب این تفاهم‌نامه کتاب‌های مرتبط با موضوع ستاد مورد حمایت مادی و معنوی ستاد قرار گرفته و به‌طور مشترک به‌ چاپ برسد.

بهرامی همچنین ابراز کرد: حمایت مادی و معنوی از تکمیل و تجهیز آزمایشگاه‌ مرجع فرسایش بادی، مالچ و ریزگردها و تکمیل احداث ایستگاه اندازه گیری و پایش فرسایش‌بادی از دیگر مواردی بود که در این تفاهم‌نامه به آن اشاره شده است. همچنین در همین‌راستا مقرر شد بخش‌های آزمایشی ارزیابی اثرات محیط زیستی مالچ‌ها نیز فعال شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی درباره مفاد مهم دیگر این تفاهمنامه گفت: انجام طرح استفاده از مالچ سیمانی در تثبیت تپه‌های ماسه‌های روان با حمایت مالی لازم برای اجرا در سطح پایلوت در یکی از مناطق‌جنوبی کشور و حمایت مالی این ستاد از طرح کاربرد استفاده از میکروارگانیسم‌ها برای مالچ بیولوژیک و کنترل فرسایش بادی نیز از دیگر موارد مهم مواردی بود که در این تفاهم نامه آمده است.

وی همچنین به حمایت از پیشنهاد طرح ملی بادشکن اطراف مزارع به‌عنوان فناوری ملی در این تفاهمنامه اشاره کرد و افزود: استفاده‌از توانمندی استادان و محققان مجموعه دانشکده‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‌ زیست دانشگاه یزد ازجمله موارد دیگری بود که در این تفاهم نامه آمده است. 

این تفاهمنامه به امضای دکتر بهرامی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر اولیاء رییس دانشگاه یزد رسید.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: #اجرای #طرح #استفاده #مالچ #سیمانی #مناطق #جنوبی #کشور
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن