بازدید امروز: 232
بازدید دیروز: 249
بازدید ماه جاری: 61282
بازدید امسال: 28746
بازدید کل: 810841
اخبار

کد خبر : ۵۵٧٨
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/٠۴
بازدید : ۶١١

ششمین المپیاد دانش‌آموزی نانو برگزار می شود


ششمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، امروز جمعه چهارم اردیبهشت‌ماه با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.


ششمین المپیاد دانش‌آموزی نانو برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو فعالیتی است که ابتکار برگزاری آن متعلق به جمهوری اسلامی ایران بوده و با اهدافی چون کمک به پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی در زمینه فناوری نانو، شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی و گرایش آن‌ها به حوزه فناوری‌ها نوین و کمک به پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در آموزش پایه فناوری نانو برگزار می‌شود.

ششمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، ظهر روز جمعه چهارم اردیبهشت‌ماه، با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و با حضور بیش از ۲۸ هزار نفر، به‌صورت همزمان در ۱۳۲ شهر، برگزار می‌شود.

این المپیاد علمی در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول به‌صورت یک آزمون تئوری در سطح کشور برگزار شده و در مرحله دوم، یک اردوی علمی برای برگزیدگان مرحله اول برگزار و برگزیدگان نهایی معرفی می‌شوند.

آزمون مرحله اول المپیاد به صورت تئوری، شامل ۶۰ سؤال چهارگزینه‌ای از مباحث مختلف فناوری نانو مانند مفاهیم و مبانی علوم نانو، روش‌های ساخت در مقیاس نانو، نانو مواد و نانوساختارها، شبیه‌سازی در مقیاس نانو، کاربرد نانو در صنایع مختلف و مشخصه‌یابی نانومواد است. زمان پاسخ‌گویی به سؤالات این المپیاد ۱۸۰ دقیقه است.

برگزیدگان مرحله اول با توجه به تراز حاصل شده در سه سطح رتبه بندی می‌شوند که برای هرکدام از این سطوح برنامه‌ای مجزا در نظر گرفته می‌شود.

مطابق دوره‌های گذشته‌ی المپیاد، ۳۰ نفر اول از جمع برگزیدگان آزمون کشوری در تابستان با گذراندن یک اردوی علمی آموزشی ۱۰ روزه با یکدیگر رقابت خواهند کرد. در این مرحله، دانش‌آموزان ضمن فراگیری روش‌های ساخت و کاربرد نانومواد در آزمایشگاه و شرکت در کارگاه‌های شبیه‌سازی نانو، از مراکز فعال کشور در حوزه فناوری نانو بازدید می‌کنند. در پایان این دوره جوایزی به نفرات برتر اهدا می‌شود.

باشگاه نانو در راستای آمادگی دانش‌آموزان متقاضی شرکت در ششمین المپیاد، کارگاه‌هایی را در استان‌ها مختلف برگزار کرده است. همچنین طرح هدایت و رشد برگزیدگان المپیاد نانو از امسال فعال خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: #ششمین #المپیاد #دانش‌آموزی #نانو
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن