بازدید امروز: 90
بازدید دیروز: 231
بازدید ماه جاری: 75633
بازدید امسال: 39482
بازدید کل: 821577
اخبار

کد خبر : ۵٧٢٠
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/١٠
بازدید : ٧١٩

ششمین همایش بین‌المللی فراساحل برگزار می‌شود


ششمین همایش بین المللی صنایع فراساحل با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با محوریت نفت و گاز در اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.


ششمین همایش بین‌المللی فراساحل برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سعید مظاهری - دبیر ششمین همایش بین‌المللی صنایع فرا ساحل با اشاره به اهمیت دریا گفت: صنایع فراساحلی کشور، به‌عنوان بخش قابل‌توجهی از فعالیت‌های اقتصادی کشور، طی سال‌های اخیر در مسیر رشد و توسعه قرارگرفته و درعین‌حال، فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده است. به همین خاطر، ششمین دوره از همایش‌های بین‌المللی فراساحل با محوریت نفت و گاز وصنایع دریایی مرتبط با آن، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

وی گفت: برگزاری منظم و دو سالانه همایش های صنایع فراساحلی، فرصتی مناسب برای معرفی دستاوردها و بررسی چالش‌ها و فرصت های پیش رو در حوزه دریا به شمار می‌رود که می تواند در جهت توسعه صنایع فراساحلی کشور موثر و مفید باشد.  

مظاهری با اشاره به پیشینه برگزاری همایش بین‌المللی فرا ساحل اظهار کرد: انجمن مهندسی ایران با کمک مرکز پژوهش‌های دریایی دانشگاه صنعتی شریف از سال ۱۳۸۴ شروع به برگزاری همایش‌های فراساحل کرده است و در ادامه بنا دارد تا با همکاری مرکز پژوهشی - مهندسی دریای دانشگاه صنعتی شریف، ششمین همایش بین‌المللی صنایع فراساحل را در تاریخ ۱۵ و ۱۴ اردیبهشت‌ماه سال جاری با همکاری سایر دانشگاه‌ها و نهادهای دریایی کشور برگزار کند. در همین راستا، فراخوان اولیه همایش یادشده، برای اطلاع علاقه‌مندان به ارائه مقالات و حضور در همایش منتشرشده است.  

دبیر همایش بین‌المللی فراساحل، درباره مدعوین این همایش گفت: از عموم پژوهشگران، دانشگاهیان، متخصصان، سیاستگذاران، مدیران و دیگر صاحب نظران علاقه‌مند به توسعه صنایع دریایی کشور دعوت شده است تا از طریق ارائه مقاله و شرکت در این همایش در تحقق اهداف آن همکاری کنند.

وی با تاکید بر محوریت اصلی این همایش بیان کرد: همایش بین‌المللی فراساحل، با محوریت نفت و گاز و دنبال کردن موضوعاتی از جمله فناوری سازه‌های فراساحل، عملیات و خطوط لوله دریایی، رایزرهای انتقال میعانات نفتی و گازی، انرژی‌های تجدیدپذیر دریایی و فناوری‌های مرتبط با حوزه نفت و گاز، برنامه¬ریزی و تدوین شده است.

مظاهری با اشاره به محورهای اصلی این همایش افزود: طراحی سکوهای ثابت و سکوهای شناور، تکنولوژی و روش‌های ساخت، استاندارها و مقررات، نصب و راه‌اندازی سازه‌های دریایی، همچنین فناوری‌های زیر سطحی واقع در بستر دریا، و تعمیر و نگهداری سازه‌های فراساحلی از محورهای دیگر و مهم در این همایش به شمار می‌رود.  

وی گفت: این همایش در مقایسه با همایش‌های پیشین، محورهای فناوری نفت و گاز و انرژی‌های تجدیدپذیر را به موضوعات اصلی خود اضافه کرده است و همچنین با دعوت از متخصصان و صاحب‌نظران خارج از کشور، در راستای انتقال فناوری و دست‌آوردهای بین‌المللی، با برگزاری کارگاه‌هاییکوشیده است. درنهایت توجه ویژه به کارگاه‌های آموزشی و انتقال فناوری نیز از دیگر ویژگی‌های اصلی این همایش به‌شمار می‌رود.

مظاهری در مورد برگزاری کارگاه‌های آموزشی در همایش بین‌المللی فراساحل افزود: در این همایش سه کارگاه موازی در کنار سالن مقالات خواهیم داشت.  

دبیر ششمین همایش بین‌المللی فراساحل با اشاره به مقالات دریافت شده از سوی دبیرخانه همایش گفت: تاکنون بیش از ۱۸۰ مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است که از بین آن‌ها، بالغ‌بر ۱۳۰ مقاله پذیرفته‌شده است.  

وی با تأکید بر ایجاد انگیزه در میان دانشجویان بیان کرد: امسال در نظر داریم برای نخستین بار مسابقه دانشجویی برتر را در حوزه صنایع فراساحل برگزار کنیم و با قدردانی از دانشجویان برتر شرکت‌کننده در همایش، انگیزه لازم برای آنان در راستای حضور در حوزه دریایی را به‌وجود آوریم. 

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: #ششمین #همایش #بین‌المللی #فراساحل #برگزار
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن