بازدید امروز: 201
بازدید دیروز: 491
بازدید ماه جاری: 76235
بازدید امسال: 40084
بازدید کل: 822179
اخبار

کد خبر : ۵٧۴٣
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/١۵
بازدید : ۶٧۵

پروژه برنامه جامع آموزش الكترونيك آغاز شد


به منظور آغاز پروژه برنامه جامع آموزش الكترونيك براي ارتقاي توانمندي‌هاي نيروي كار با هدف دستيابي به فرصت‌هاي عادلانه آموزشي، نخستین سفر کارشناسان ژاپنی به ایران انجام گرفت.


پروژه برنامه جامع آموزش الكترونيك آغاز شد

به گزارش خبرگزاری مهر، در آوریل سال ۲۰۱۴ طرح مشترکی میان پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي و آژانس همکاری‌هاي بین‌المللی ژاپن (JICA) تحت عنوان « طرحجامع آموزش الكترونيك براي ارتقاي توانمندي‌هاي نيروي كار با هدف كاهش بيكاري و دستيابي به فرصت‌هاي عادلانه آموزشي» به تصویب رسید.

در راستای تصویب این طرح، جمعی از اساتید حوزه آموزش الکترونیک از کشور ژاپن به ایران اعزام شدند. این پروژه در نظر دارد تا زیرساخت و محتوای آموزش الکترونیک را در حوزه کشاورزی برای استان کرمانشاه به عنوان یک منطقه مستعد در کشور فراهم کند.

کارشناسان ژاپنی با هدف دستیابی به سه گام اصلی «شناخت توانمندی‌های جهاد دانشگاهی جهت اجرای پروژه»، «بحث روی برنامه آغازین پروژه» و همچنین «تعیین پیش نیازهای اجرای پروژه » به ايران سفر کردند.

طرفين طی نشست‌های مختلف که سه روز به طول انجاميد، بر روی ابعاد مختلف پروژه شامل جامعه هدف پروژه، گام‌های اجرایی پروژه، پیش‌نیازهای لازم و برنامه آینده پروژه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در نشست روز اول، مدیران ارشد حوزه فناوری اطلاعات از وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات و همچنین متخصصینی از دانشگاه تهران، جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، وزارت جهاد کشاورزی و همچنین دیگر سازمان‌ها حضور داشتند.

در انتهای نشست‌های تخصصی نیز مقرر شد تا پیش‌نیازهای لازم از سوي طرف ایرانی و ژاپنی انجام گرفته و ادامه نشست‌های تخصصی و گام‌های بعدي پروژه از ماه سپتامبر ۲۰۱۵ از سر گرفته شود. همچنین مقرر شد که در سفر آتی، کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای تخصصی نیز توسط کارشناسان ژاپنی برگزار شود.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: #پروژه #برنامه #جامع #آموزش #الكترونيك #آغاز
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن