بازدید امروز: 77
بازدید دیروز: 231
بازدید ماه جاری: 75620
بازدید امسال: 39469
بازدید کل: 821564
اخبار

کد خبر : ۵٩٢۴
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/٢٨
بازدید : ٧١٧

تولید آخرین قطعه زنجیره مورد نیاز سوخت‌گیری CNG


تولیدکنندگان داخلی حوزه نفت، موفق به تولید نازل CNG، برای سوخت‌گیری گاز طبیعی فشرده متناسب با شرایط آب و هوایی کشور شدند.


تولید آخرین قطعه زنجیره مورد نیاز سوخت‌گیری CNG

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیر همایون والا از فعال دانش بنیان در حوزه نفت با اشاره به تولید آخرین قطعه از زنجیره مورد نیاز برای سوخت‌گیری گاز طبیعیCNG گفت: تولید این نازل تا پیش از این در اختیار دو کمپانی آمریکایی و دو شرکت اروپایی بود، اما مادر این شرکت به ‌واسطه تحریم‌های اعمال شده، با طراحی مجدد و تولید قطعه مورد نیاز برای سوخت‌گیری گاز طبیعی، موفق به از بین بردن انحصار تولید این محصول شدیم.

وی ادامه داد: این محصول در مقایسه با نمونه مشابه خارجی خود از قیمت مناسب‌تر و طول عمر بیشتری برخوردار است و کاملا مناسب شرایط اقلیمی کشور طراحی شده است. 

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به این‌که با تولید نازل CNG ، بیست درصد از بازار هدف تبیین شده خود را به‌دست آورده‌ایم، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از حداقل ۱۵ استان کشور و ۱۰۰ جایگاه در کشور، از محصول این شرکت دانش‌بنیان استفاده می‌کنند. 

وی گفت: از آنجا که این محصول با چند برند معتبر جهانی در کشور به رقابت می‌پردازد، رسیدن به سهم بازار داخلی تا حدودی برای آن مشکل شده ، به همین خاطر برای رسیدن به سهم تعیین شده در بازار، نیازمند اقداماتی برای رقابت با برندهای معتبر در دنیا ست.

والا با اشاره به افزایش مدت زمان گارانتی محصولات تولیدی گفت: این حوزه با انجام اقداماتی از قبیل افزایش مدت زمان گارانتی، موفق به ایجاد بستر اطمینان در میان متقاضیان خود شده است که این موضوع، در نمایشگاه CNG گذشته به عنوان یک امتیاز مطرح شد.

وی قیمت فروش نازل CNG را به خاطر ویژگی‌های فنی آن، بالاتر از نمونه‌های آلمانی آن خواند و افزود: اما در کل، عموم محصولات تولیدی این شرکت دانش‌بنیان، با قیمت حدود ۳۰ درصد پایینتر از نمونه‌های خارجی آن در بازار عرضه می‌شود. 

وی با بیان این‌که، تولید این محصولات بومی میزان ارزبری را تا یک سوم کاهش داده است، افزود: محصول یادشده، به‌واسطه استانداردهای اخذ شده قابلیت فروش در کشورهای اروپایی است.

وی، این شرکت تحقیقاتی را به عنوان پنجمین شرکت سازنده این تجهیزات در دنیا معرفی کرد و افزود: این شرکت دانش‌بنیان با آغاز کار تحقیقاتی و گذارندان یک سال پژوهش، اولین نمونه‌های اولیه را با انجام تستهای میدانی در انواع شرایط اقلیمی کشور در زمینه‌های گوناگون درجه حرارت، رطوبت، میزان آلودگی و ریز گردها به انجام رساند، تا در نهایت در سال سوم موفق به تولید محصول و ارائه آن به بازار مصرف داخلی شد.

این فعال حوزه نفت با تاکید بر این‌که، ایران یکی از هدف‌های صادراتی دنیا برای تولید این محصول به‌شمار میرود، افزود: کشور ایران، به عنوان بازار هدف می‌تواند وارد کننده محصول باشد که این امر مبین حضور تیم فعالR&D است.

والا  با بیان این‌که، کمکهای معاونت به شرکت‌های دانش‌بنیان جای تقدیر دارد، افزود: تسریع ارزیابی‌ها می‌تواند در دایره سایر کمک‌های معاونت علمی قرارگیرد، چرا که طرح‌های دانش‌بنیان و ایده‌ها به طور حتم با گذشت زمان مستهلک شده و ارزش خود را از دست می‌دهد. به همین علت، اگر تأمین سرمایه با همان سرعت کاهش ارزش ایده منطبق نباشد، طرح کم ارزش می‌شود.

وی در برخی از موارد، حمایت‌های قانونی و اداری را ارزشمندتر از حمایت‌های مالی دانست و گفت: علی‌رغم این‌که برخی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان اجازه فروش در اتحادیه اروپا را دارند، روند اخذ مجوزهای داخلی هنوز برای ما تمام نشده است، این‌جاست که حمایت‌های قانونی، ارزشمندتر از حمایت‌های مادی می‌شود.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: تولید , آخرین , قطعه , زنجیره , مورد , نیاز , سوخت‌گیری
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن