بازدید امروز: 148
بازدید دیروز: 491
بازدید ماه جاری: 76182
بازدید امسال: 40031
بازدید کل: 822126
اخبار

کد خبر : ۶٠٠۴
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/٢٩
بازدید : ٧٣٩

دو خط تولید فرآورده‌های مهم در صنعت پتروشیمی افتتاح شد


دو خط تولید فرآورده‌های مهم در صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.


دو خط تولید فرآورده‌های مهم در صنعت پتروشیمی افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  فاز دوم خط تولید کاتالیست‌های حاوی فلزات گران‌بها و‌ خط تولید کاتالیست‌های ایزومریزاسیون پالایشگاهی برای تولید بنزین یورو۴،‌ یورو۵ مورد مصرف در صنایع پتروشیمی در شرکت دانش بنیان فرآیند آسیا با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، به بهره‌برداری رسید.

کاتالیست‌های حاوی فلزات گران‌بهای مورد نیاز صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی کشور، جزو فناوری‌های پیشرفته به شمار می‌رود که علاوه بر نیاز به دانش فنی تولید، چرخه کامل فرآوری و باز استحصال آن‌ها توسط شرکت دانش‌بنیان «فرآیند آسیا» به‌طور کامل بومی‌سازی شده است و نخستین محموله پتروشیمی پالایشگاه اصفهان برای تولید بنزین یورو۴ محسوب می شود.

شرکت دانش بنیان «فرآیند آسیا» با حمایت شرکت اسپک و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، در زمینه‌هایی چون تولید کاتالیست‌های حاوی فلزات گران‌بها، بازیابی و احیا کاتالیست‌های مستعمل و تحقیق و توسعه در حوزه نیازهای صنعت پالایشگاهی و پتروشیمی کشور، با هدف بومی‌سازی و توسعه فناوری تولید کاتالیست برمبنای بهره‌گیری از توان تخصصی و بومی کشور، بخش عمده‌ای از نیاز کاتالیستی کشور را تأمین می‌کند.

خط تولید افتتاح شده، با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰۰ تن کاتالیست‌های ایزومریزاسیون پالایشگاهی برای تولید بنزین یورو۴ و ۱۴۰۰ تن کاتالیست های حاوی فلزات گرانبها برای کلیه مجتمع های پژوهشی، کشور را در تأمین طیف گسترده‌ای از نیاز کاتالیستی صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی کشور به خودکفایی کامل می‌رساند.

دانش فنی این فرآورده ها، پیش از این در انحصار دو شرکت یوپی آمریکا و شرکت اکسنت فرانسه بود که این شرکت دانش بنیان ایرانی به همت پژوهشگران و فناوران، انحصار تولید این دو محصول را شکست و با صرفه اقتصادی ۳۰ درصد زیرقیمت نمونه های خارجی برای کشور، از خروج سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارز جلوگیری کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، پس از افتتاح این خط تولید، از بخش‌های گوناگون این شرکت از جمله آزمایشگاه آنالیز، بخش تحقیق و توسعه،‌ارزیابی و تست کاتالیت‌ها، تخلیه و بارگیری بازدید کرد.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: دو , خط , تولید , فرآورده‌های , مهم , صنعت , پتروشیمی , افتتاح
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن