بازدید امروز: 228
بازدید دیروز: 249
بازدید ماه جاری: 61278
بازدید امسال: 28742
بازدید کل: 810837
اخبار

کد خبر : ۶٠۵۶
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/٠٢
بازدید : ۶۶٢

پیشرفت درحوزه زیست فناوری پزشکی/ورود محصولات بیوتکنولوژی به بازار


معاون مرکز رشد زیست فناوری گفت: با وجود اینکه تعداد محققان در زمینه بیوتکنولوژی پزشکی کمتر از بیوتکنولوژی کشاورزی است، ولی پیشرفت های چشمگیری در این زمینه داشته ایم.


پیشرفت درحوزه زیست فناوری پزشکی/ورود محصولات بیوتکنولوژی به بازار

کسری اصفهانی، عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با تولید داروهای نوترکیب، توسط شرکت های دارویی داخل کشور با فناوری بومی شده، هزینه تولید دارو کاهش می یابد و وارد بازار می شود، که اکنون هم این موضوع اتفاق افتاده و مردم هم از این دارو ها استفاده می کنند.

به گفته وی؛ البته این داروهای تولیدی که کیفیتی مشابه داروهای خارجی دارند، علاوه بر مصرف آنها در کشور توسط مردم، حتی به کشورهای دیگر نیز صادر می شوند.

اصفهانی افزود: در حوزه بیوتکنولوژی پزشکی با وجود اینکه شمار محققان آن کمتر از حوزه بیوتکنولوژی کشاورزی است ولی، پیشرفت چشمگیری در آن داشته است.

معاون مرکز رشد زیست فناوری خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از تحقیقات در کشور به بیوتکنولوژی کشاورزی اختصاص یافته که به دلایلی نتوانسته آن طور که باید رشد کند ولی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بنا دارد تا نتیجه پژوهش های محققان در حوزه بیوتکنولوژی را به بازار وارد کند.

وی گفت: قرار است اولین همایش بین المللی و نهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران را برگزار کنیم و آخرین یافته های علمی در حوزه بیوتکنولوژی و مشکلات موجود در این خصوص را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی و نهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران عنوان کرد:  حدود ۱۲۰۰ مقاله از کشورهای مختلف به دبیرخانه این همایش ارسال شده که تعدادی از آنها در قالب پوستر و سخنرانی ارائه می شود.

وی در خصوص محورهای این همایش گفت: بیوتکنولوژی پزشکی، بیوتکنولوژی گیاهی «شامل کشت بافت گیاهی، کاربرد میکروبیولوژی در کشاورزی، مهندسی ژنتیک گیاهی و ژنومیکس گیاهی»، بیوتکنولوژی صنایع دارویی، صنایع غذایی و معدن، بیوتکنولوژی جانوری، بیوتکنولوژی محیط زیست، بیوانفورماتیک، زیست سامانه ها و مباحث اخلاقی در بیوتکنولوژی از جمله محورهای این همایش هستند.

به گزارش مهر، اولین همایش بین المللی و نهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران  از سوم تا پنجم خرداد ماه در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: پیشرفت , حوزه , زیست , فناوری , پزشکی, ورود , محصولات , بیوتکنولوژی , بازار
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن