بازدید امروز: 259
بازدید دیروز: 249
بازدید ماه جاری: 61309
بازدید امسال: 28773
بازدید کل: 810868
اخبار

کد خبر : ۶٠۶١
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/٠٢
بازدید : ۶٨٨

دلفین‌ها مانند انسان‌ها روابط اجتماعی دارند


مطالعات اخیر محققان نشان می دهد که دلفین ها نیز همانند انسان ها به شبکه ای از روابط اجتماعی وصل هستند و زمان زیادی را با دوستان خود می گذرانند.


دلفین‌ها مانند انسان‌ها روابط اجتماعی دارند

به گزارش خبرگزاری مهر، تحقیقات پیشین محققان نشان داده بود که دلفین ها پستاندارانی باهوش هستند که از رفتار دوستانه و متفاوتی با انسان ها برخوردارند اکنون این رفتار توجه محققان را به خود جلب کرده تا تحقیقات گسترده تری را در این رابطه انجام دهند.

تحقیقات محققان موسسه HBOI در دانشگاه فلوریدای آمریکا نشان می دهد، دلفین ها نیز همانند انسان ها با دوستان خود معاشرت داشته و زمان زیادی را با دوستان خود سپری می کنند.

محققان در تحقیقات خود الگوها و همینطور عملکردهای پیچیده ارتباطی و رفتاری ۲۰۰ دلفین را در مدت شش سال مورد بررسی قرار دادند. نتایج این مطالعه نشان داد که دلفین ها نیز همانند انسان ها رفتارهای متفاوتی دارند و برخی از دوستان خود را بر دیگران ترجیح می دهند. برای مثال برخی از دلفین ها با برخی دیگر همراه هستند و از معاشرت با آنها لذت می برند اما از برخی دیگر دوری می کنند و تمایلی به برقراری ارتباط با آنها ندارند.

اما نکته جالب توجه در این تحقیقات را می توان در این موضوع دانست که دلفین های پوزه دراز وقت بیشتری را صرف دوست یابی یا گذراندن زمان خود با دوستانشان می کردند.

«الیزابت موردک»، دانشمند زیست شناس HBOI در این رابطه می گوید: «زندگی گروهی دلفین ها نیز شبیه انسان هاست. در شهرهای کوچک انسان های کمتری زندگی می کنند و در شهرهای بزرگتر نیز انسان های بیشتر. دلفین ها نیز از همین قاعده پیروی می کنند آنها در اجتماعات کوچک از تعداد کمتر و در مکان های بزرگ از گروه های بزرگتری برخوردارند.»

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: مطالعات , اخیر , محققان , دلفین ها , انسان ها , شبکه ای , روابط , اجتماعی , وصل, زمان , زیادی , دوستان , می گذرانند.
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن