بازدید امروز: 56
بازدید دیروز: 231
بازدید ماه جاری: 75599
بازدید امسال: 39448
بازدید کل: 821543
اخبار

کد خبر : ٧٢٠۶
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/١٩
بازدید : ۶۴٠

طرح های کلان دارو و تجهیزات پزشکی در دستور کار قرار گرفت


مدیرمرکزطرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی وفناوری گفت: نود طرح در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی تعریف شده که در این خصوص با وزارت بهداشت تعاملاتی داریم تا این طرح ها به نتیجه برسند.


طرح های کلان دارو و تجهیزات پزشکی در دستور کار قرار گرفت

پیمان صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طرح های کلان ملی، طرح هایی در مقیاس ملی و بین المللی هستند که می توان گفت اثر بخشی آنها در کشور، منطقه و یا در کل جهان است.

وی افزود: به نوعی برخی طرح ها، جنبه اقتدار آفرینی دارند که می توان از طریق آنها به خودکفایی و گسترش فناوری رسید تا در این راستا به تجاری سازی و ایجاد ثروت کمک کرد.

صالحی با بیان اینکه طرح های کلان ملی به ایجاد شبکه هایی برای شرکت های دانش بنیان کمک می کنند، گفت: وقتی شرکت های دانش بنیان در کنار طرح کلان ملی شکل می گیرند نه تنها اثربخشی آنها بیشتر می شود بلکه در آینده از توان آنها در طرحهای دیگر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه سعی می کنیم بودجه بلاعوض برای طرح های کلان ملی هزینه نکنیم، گفت: از آنجایی که نگاه معاونت علمی وفناوری به تجاری سازی است، به همین دلیل «وام کم بهره» در اختیار طرح های کلان قرار می گیرد که پس از تجاری سازی بازپرداخت آن آغاز می شود.

صالحی با بیان اینکه طرح های معدود و خاصی وجود دارند که معاونت علمی بودجه آنها را پرداخت می کند، عنوان کرد: یکی از خطاها برای تجاری سازی دستاوردهای شرکت های دانش بنیان پرداخت پول بلاعوض است که موجب کاهش انگیزه و مسئولیت پذیری آنها می شود.

وی افزود: در طرح های کلان ملی، دو طرح بزرگ «دارو» و « تجهیزات پزشکی» را در دستور کار داریم که به صورت سبد تعریف شده اند. در این زمینه با وزارت بهداشت تعاملاتی داریم و کارگروههای مشترکی تعریف کرده ایم که این سبدها مجموعا ۹۰ طرح را شامل می شوند.

وی بیان کرد: دارو و تجهیزات پزشکی بازار عظیمی دارند و مستقیما با سلامت جامعه مرتبط هستند. درحال حاضر اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داده و برخی از این طرح ها در شرف رونمایی هستند.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: طرح , کلان , دارو ت, جهیزات , پزشکی , دستور , کار
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن