بازدید امروز: 155
بازدید دیروز: 249
بازدید ماه جاری: 61205
بازدید امسال: 28669
بازدید کل: 810764
اخبار

کد خبر : ٧٢٠٧
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/١٩
بازدید : ۶۶۶

تقدیر انجمن‎های علمی برای لغو آیین‎نامه اجرایی قانون ایمنی زیستی


جمعی از انجمن‎های علمی ایران در نامه ای از اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و رئیس شورای ملی ایمنی زیستی، برای لغو آیین‎نامه اجرایی قانون ایمنی زیستی قدردانی کردند.


تقدیر انجمن‎های علمی برای لغو آیین‎نامه اجرایی قانون ایمنی زیستی

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین‎نامه اجرایی قانون ایمنی زیستی در آخرین روز‎های دولت محمود احمدی‎نژاد بدون تصویب شورای ملی ایمنی زیستی ابلاغ شد که انجمن‎های علمی این آیین‎نامه را بازدارنده حوزه فناوری زیستی و مخالف قانون دانستند از این رو این آیین نامه در هفتمین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی از سوی معاون اول رئیس جمهور لغو شد.

براین اساس جمعی از انجمن‎های علمی ایران در نامه ای از اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و رئیس شورای ملی ایمنی زیستی، برای لغو آیین‎نامه اجرایی قانون ایمنی زیستی قدردانی کردند. پیش از این نیز دکتر عیسی کلانتری، رئیس خانه کشاورز، از معاون اول رئیس جمهور برای این موضوع تشکر کرده بود.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

«برادر گرامی جناب آقای دکتر جهانگیری

رئیس شورای ملی ایمنی زیستی

خبر لغو آیین‎نامه اجرایی قانون ایمنی زیستی و تصویب آیین‎نامه بند ب ماده ۷ قانون ایمنی زیستی در هفتمین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی موجی از نشاط و شادمانی در بین علاقه‎مندان توسعه علمی کشور به ویژه علاقه‎مندان توسعه محیط زیست و توسعه پایدار را فراهم کرد. این آیین‎نامه که با شتاب تهیه شده بود و با تأخیر در آخرین روز‎های انتقال مسئولیت به دولت تدبیر و امید ابلاغ شده بود، موجبات عقب‎ماندگی کشور در حوزه فناوری زیستی جدید به ویژه در حوزه‎های محیط زیست و کشاورزی را فراهم کرده بود. همراهی و هم‎سویی دولت یازدهم با جامعه علمی کشور به‎ویژه انجمن‎های علمی ذیربط مورد انتظار بوده و هست. اکنون امید آن داریم که با لغو این آیین‎نامه، قانون‎گرایی و تدبیر، موجب رشد و شکوفایی اقتصادی و تأمین امنیت غذایی و فراهم شدن بستر صادرات دانش‎بنیان، همزمان با کاهش‎آلاینده‎های زیست‎‎محیطی شود.

انجمن‎های علمی ضمن مغتنم شمردن فرصت برای تجدید میثاق با دولت و ضمن تقدیر از مدیریت داهیانه آن جناب برای ممانعت از فناوری‎هراسی و دانایی‎ستیزی و حمایت ویژه از توسعه علوم و فنون در همه عرصه‎ها، آمادگی خود را برای همکاری هرچه گسترده‎تر با جنابعالی و همکاران اعلام داشته و توجه حضرتعالی را به تکلیف دولت، مندرج در ماده ۲ قانون ایمنی زیستی مبنی بر فراهم آوردن تمهیدات لازم برای خرید، فروش، صادرات، واردات، تولید، مصرف کشت و رها‎سازی محصولات تراریخته از طریق حمایت از بخش خصوصی جلب می‎کند.»

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: تقدیر , انجمن‎های , علمی , لغو , آیین‎نامه , اجرایی , قانون , ایمنی , زیستی
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن