بازدید امروز: 171
بازدید دیروز: 231
بازدید ماه جاری: 75714
بازدید امسال: 39563
بازدید کل: 821658
اخبار

کد خبر : ٨٢۵٣
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/٢٨
بازدید : ۶۶١

ورود واکسن آنفولانزا به بازار دارویی کشور


داروی واکسن آنفولانزا به عنوان یک طرح کلان ملی و چندين كيت تشخيصی طی سال جاری توسط پژوهشگران و فناوران کشورمان به بازار دارویی کشور وارد می شود.


ورود واکسن آنفولانزا به بازار دارویی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، صابرفر - مدیرعامل شرکت مجری طرح کلان ملی واکسن آنفولانزا، با بیان این‌که این واکسن با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در دستور کار تولید و عرضه به بازار دارویی کشور قرار دارد، اظهار کرد: فرآورده دارویی واکسن آنفولانزا، طی ماه های آینده برای انجام بررسی و تاییدیه‌ها به وزارت بهداشت ارائه خواهد شد و پس اخذ تاییدها وارد بازار دارویی کشور می‌شود.

وی گفت: تست‌های بالینی حیوانی این دارو با موفقیت انجام شده و نتیجه‌بخش بوده است و امیدواریم بعد از تحویل دارو به وزارت بهداشت برای انجام تست‌های بالینی انسانی، وارد بازار دارویی کشور شود.

وی تولید واکسن های ویروسی، تولید کیتهای تشخیصی،‌ تولید داروهای آنتی وایرال و ضد سرطان، با بهره‌گیری از آزمایشگاه رفرانس کنترل کیفی مواد اولیه و فرآورده های دارویی و واکسن فعالیت‌های این شرکت دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: طیف گوناگونی از کیت‌های تشخیص مولکولی توسط این شرکت تولید شده و حدود ۳۰ کیت تشخیصی بیوشیمی بالینی تولید شده و ۱۲ کیت از نوع الايزا و کیت‌های تست سریع (Rapid Test) براي تشخيص عوامل عفونی مثل ويبريوكلرا از دیگر کیت‌های تولیدی این شرکت هستند. 

صابرفر با بیان این‌که داروهای ضد ویروسی و ضد سرطان از دیگر تولیدات این شرکت هستند افزود: ما بر روی داروهای ضد سرطان کار کرده‌ایم و یکی از داروهای ضد ویروس این شرکت به مرحله نيمه صنعتي تولید رسیده، که بايد مراحل نهایی خود را پشت سر گذاشته تا وارد بازار شود. 

وی اشاره كرد: سال آينده كل واكسن آنفلونزاي مورد نياز كشور را تامين می شود و بعد از آن وارد فاز صادراتی خواهد شد.

صابرفر با تاکید بر ضرورت تسهیل روندهای تاییدی وزارت بهداشت اظهار کرد: ما محصول را تولید می‌کنیم، اما روند طولانی که وزارت بهداشت برای بررسی یک دارو و كيت تشخيصي برای صدور مجوز صرف می‌کند، می‌تواند موجب ورشکستگی یک شرکت شود. 

مدیرعامل شرکت بایرپل فناور ادامه داد: به دلیل ضرورت پرداخت وام و تسهیلاتی که گرفته‌ایم، تعهداتی که داریم، ایجاب می‌کند این دارو و كيتهاي تشخيصي ظرف حداکثر چندماه به بازار تجاری وارد شود. اما روند طولانی بررسی و تایید که گاهی مواقع خيلی طول می‌کشد و در این مدت کسی پاسخ‌گوی بازپرداخت وام ها و اجرای تعهدات ما نیست مشکلات جبران‌ناپذیری را برای شرکت های به‌دنبال دارد. ضمن آن‌که توانایی رقابت‌پذیری را از شرکت‌های داخلی سلب می‌کند.

صابرفر آمادگی و حمایت معنوی بخش‌های گوناگون کشور از جمله متقاضیان و حمایت‌کنندگان را در ایجاد زمینه شرایط برای گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان ضروری دانست و گفت: باید در دانشگاه‌ها، رسانه‌ها و مخاطبان دانش و فناوری نسبت به ضرورت توجه به شرکت های دانش‌بنیان به طور جدی توجه شود.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: ورود , واکسن , آنفولانزا , بازار , دارویی , کشور
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن