بازدید امروز: 1580
بازدید دیروز: 242
بازدید ماه جاری: 70847
بازدید امسال: 17361
بازدید کل: 799456
اخبار

کد خبر : ٩٢٩۶
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٠٢
بازدید : ۶۵٠

فن بازار صنعت هوایی و فضایی راه اندازی می شود


با امضای تفاهم نامه ای ۳ جانبه میان پژوهشگاه هوافضا، اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دانشگاه تربیت مدرس، فن بازار صنعت هوایی و فضایی در پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی خواهد شد.


فن بازار صنعت هوایی و فضایی راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، پژوهشگاه هوافضا، اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دانشگاه تربیت مدرس، تفاهم نامه سه جانبه‌ای امضا کردند که به موجب آن، فن بازار صنعت هوایی و فضایی با حضور موثر بخش خصوصی هوافضای کشور، در پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی شود.

فن بازار صنعت هوایی و فضایی ایران،‌ یک نمایشگاه دائمی از توانمندی‌های بخش خصوصی کشور خواهد بود که در روزهای پایانی هر هفته، تمامی صاحبان صنایع و علاقمندان می‌توانند از این نمایشگاه در محل پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس واقع در اتوبان بابایی دیدن کنند.

فتح الله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا با اشاره به نیازمندی مبرم صنایع هوافضایی دولتی و شرکت‌های هواپیمایی ایران به قطعات مختلف اظهار داشت: فن بازاری که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید محل مناسبی برای اتصال مشتریان و فناوران بازار صنعت هوایی و فضایی کشور می‌شود و عرصه را برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی در حوزه هوافضا گسترش خواهد داد.

وی نقش بخش خصوصی و توانمندی‌های برجسته آنها در صنعت هوافضایی را پررنگ برشمرد و گفت: بسیاری از شرکت‌ها از این موضوع گلایه داشتند که با وجود توانمندی‌های بالای فنی و مهندسی به آن‌ها توجه کافی نمی‌شود و این فن بازار فرصت خوبی است تا شرکت‌ها با نمایش قدرتمندانه فعالیت‌های خود، بتوانند جایگاه خود را در صنعت هوافضایی کشور ارتقا دهند.

امی از آمادگی پژوهشگاه هوافضا برای اجرای پروژه‌های مشترک با بخش خصوصی خبر داد و گفت: پژوهشگاه هوافضا به صورت جدی تمایل دارد از توانمندی‌های بخش خصوصی برای به ثمر رساندن پروژه‌های علمی و فنی خود استفاده کند.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری با چندین دانشگاه معتبر این حوزه گفت: برنامه‌هایی نیز برای همکاری در پروژه‌های بین‌المللی هوافضایی داریم.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: فن , بازار , صنعت , هوایی , فضایی , راه اندازی
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن