بازدید امروز: 158
بازدید دیروز: 491
بازدید ماه جاری: 76192
بازدید امسال: 40041
بازدید کل: 822136
اخبار

کد خبر : ٩٢٩٨
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٠٢
بازدید : ٧٠٣

توانمندی‌های داخلی در ماموریت فضایی زیرمداری امکان سنجی شد


طرح مطالعاتی امکان‌سنجی توانمندی‌های داخلی در زمینه ماموریت فضایی زیرمداری در دومین جلسه شورای سیاست‌پژوهی مرکز ملی فضایی مورد بررسی قرار گرفت.


توانمندی‌های داخلی در ماموریت فضایی زیرمداری امکان سنجی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین جلسه شورای سیاست‌پژوهی مرکز ملی فضایی ایران با موضوع بررسی سیاست‌های فضایی کشور در حوزه ماموریت‌های سرنشین‌دار در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

پیش از این و در جلسه نخست شورای سیاست‌پژوهی مرکز ملی فضایی ایران موضوعاتی همچون بررسی وضعیت موجود داخل کشور و اهداف در حوزه پرتاب انسان به فضا، پیشنهاد سیاست‌های فضایی کشور در حوزه اعزام فضانورد با رویکرد برنامه بلند‌مدت فضایی و گزارش برنامه‌های پژوهشگاه هوافضای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طرف اعضای شورای سیاست‌پژوهی مرکز ملی فضایی ایران مورد بررسی قرار گرفت و در پایان، مقرر شد این شورا تا تدوین سیاست‌های مرتبط با موضوع ماموریت‌های سرنشین‌دار، زیست فضا و اکتشافات فضایی جلسات خود را با این موضوع ادامه دهد.

در همین راستا در دومین جلسه نیز مباحث مطرح شده در جلسه قبل، به صورت تحلیل و جمع‌بندی ارائه شد و در این زمینه بحث مورد نظر ادامه یافت.

همچنین گزارش نتایج طرح مطالعاتی امکان‌سنجی توانمندی‌های داخلی در زمینه ماموریت فضایی زیرمداری ارائه شد که مدت‌های پیش در یک نهاد فضایی کشور انجام شده بود.

در این جلسه که در مرکز ملی فضایی ایران برگزار شد، نزدیک به ۳۰ نفر به عنوان نمایندگان نهادهای مختلف فضایی از بخش‌های دولتی، دانشگاهی و بخش خصوصی حضور داشتند.

در پایان دومین جلسه شورای سیاست‌پژوهی مرکز ملی فضایی ایران نیز مقرر شد تا تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های مورد نظر، کار این مقوله ادامه یابد.

شورای‌عالی فضایی فعال می‌شود

جهانگیر جدی- رئیس مرکز ملی فضایی ایران در حاشیه دومین جلسه شورای سیاست‌پژوهی این مرکز از برنامه‌های مرکز ملی فضایی برای تدوین برنامه ۵ ساله ششم و برنامه افق ۱۴۰۴ و آغاز بکار مجدد فعالیت‌های شورای‌عالی فضایی و دبیرخانه آن با بررسی سوابق و مستندات جهت احیای جلسات کارگروه‌ها و کمیسیون راهبردی آن شورا و شورای‌عالی فضایی در دبیرخانه این شورا خبر داد.

وی گفت: هم‌اکنون با بررسی اسناد شورای عالی فضایی در تعداد ارکان و اعضای کارگروه‌های این شورا، بازنگری شده و برای کارگروه‌های شورای‌عالی فضایی دبیر مشخص شده است تا جلسات این کارگروه‌ها به طور منظم برگزار شوند؛ همچنین در نظر داریم در سال جاری در کوتاه ترین زمان ممکن جلسه شورای‌عالی فضایی را برگزار کنیم.

به گزارش مهر، در ۱۰ سال گذشته جلسات شورای‌عالی فضایی به عنوان عالی‌ترین نهاد فضایی کشور تنها سه بار برگزار شده بود که انتقاداتی را در بین دست‌اندرکاران و کارشناسان این حوزه به دنبال داشت. دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور سال گذشته طی حکمی مسئولیت اداره جلسات شورای‌عالی فضایی را به سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دبیرخانه شورای عالی فضایی را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واگذار کرده است.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: توانمندی‌های , داخلی , ماموریت , فضایی , زیرمداری , امکان سنجی
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن