بازدید امروز: 214
بازدید دیروز: 203
بازدید ماه جاری: 70675
بازدید امسال: 55088
بازدید کل: 837183
اخبار

کد خبر : ٩٣٩٩
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٢
بازدید : ۶٨٣

آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی تصویب شد


مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان از تصویب «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی» توسط هیات‌امنای بنیاد ملی نخبگان و با هدف ارتقای زبان و ادب فارسی و شناسایی اجتماعات نخبگانی در زمینه ادبی خبرداد.


آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی تصویب شد

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز کرمی با اشاره به برنامه‌های این بنیاد در حوزه فرهنگ و هنر کشور گفت: بنیاد اخیراً با هدف شناسایی اجتماعات نخبگانی در زمینه ادبی و به استناد سند راهبردی کشور در امور نخبگان «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی» را به تصویب هیات‌امنا رسانده است.

وی افزود: بر اساس این آیین‌نامه برگزیدگان ادبی بر اساس فعالیت‌های ادبی، آموزشی، پژوهشی و ترویجی در هر یک از حوزه‌های ادبی شامل شعر، داستان و تخصص‌های زبانی و ادبی مانند نویسندگی، ویرایش، آموزش زبان فارسی، ترجمه، زبان‌شناسی و پژوهش‌های زبانی ‌و ادبی و جشنواره‌های مورد تایید بنیاد در دو رده «سرآمد ادبی» و «مستعد برترادبی» شناسایی، انتخاب و مشمول تسهیلات بنیاد خواهند شد.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه شورایی متشکل از مسؤولان مرتبط در دستگاه‌های ذی‌ربط مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و صاحبنظران حوزه ادبیات فارسی مسؤولیت شناسایی این برگزیدگان را با توجه به چارچوب مصوب هیات‌امنا برعهده دارد، تصریح کرد: با معرفی نمایندگان دستگاه‌های مذکور، فرآیند اجرایی‌سازی آیین‌نامه در حال پیگیری است و به زودی فرایند شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان نهایی و عملیاتی می شود.

کرمی بیان کرد: به منظور تسهيل مسير فعاليت‌هاي نخبگاني برگزيدگان ادبي، بنياد با همكاري نهادهاي ذي ربط، تسهيلاتي را در قالب جوايز رشد مستعدان برترادبي و جوايز اثرگذاري و الگوسازي سرآمدان ادبي اعطا خواهد کرد.

وی با تاکید بر رویکرد فرهنگی بنیاد ملی نخبگان به ویژه در زمینه‌های ادبی، گفت: حمایت از برگزاری مشاعره دانشجویی، یکی از این موارد است که پیوندی از جنس شعر و ادبیات، میان نخبگان و دانشجویان رشته‌هایی که به نظر می‌رسد کمتر با این حوزه سروکار دارند، ایجاد کرده است و این برنامه در شب‌های ماه رمضان سال جاری از شبکه آموزش سیما در حال پخش است و مخاطبان بسیاری را جذب کرده است.

براساس این گزارش، مفاد «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی» در وبگاه بنیاد ملی نخبگان قابل دسترسی است.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: آیین‌نامه , شناسایی , پشتیبانی , برگزیدگان , ادبی , تصویب
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن