بازدید امروز: 197
بازدید دیروز: 203
بازدید ماه جاری: 70658
بازدید امسال: 55071
بازدید کل: 837166
اخبار

کد خبر : ٩۴١٢
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٢
بازدید : ۶۴۴

درخواست دانشجویی از رهبرانقلاب/ مثال رهبری از تشکل‌های یکبار مصرف


دیدار شب گذشته دانشجویان با مقام معظم رهبری، حاشیه‌های خواندنی با خود به همراه داشت این حاشیه‌ها از کشیده شدن دیدار به وقت اضافه تا درخواست پر شور و حرارت دانشجویان از رهبری را شامل می‌شد.


درخواست دانشجویی از رهبرانقلاب/ مثال رهبری از تشکل‌های یکبار مصرف

به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر روز گذشته تشکل ها و نخبگان دانشجویی، روسا و مسئولان آموزش عالی با مقام معظم رهبری دیداری ۵ ساعته داشتند. این دیدار حاشیه هایی نیز به همراه داشت که در زیر می خوانید:

در ورودی بیت رهبری- ساعت ۱۷- صف طولانی دانشجویان

*دانشجویان از تشکل های مختلف دانشجویی و همچنین دانشجویان نخبه از ساعت ۱۷ برای ورود به حسینیه امام خمینی (ره) در انتهای خیابان فلسطین حضور پیدا کردند، برخی از دانشجویان کارت ورود نداشتند و به امید اینکه فردی کارت اضافه داشته باشد آمده بودند، از چند نفرشان می پرسم: «اگر کارت ندارید چطور از دیدار و ساعتش خبردار شدید؟» می گویند: «از دوستان دانشجو و تشکل ها شنیدیم که امروز دیدار دانشجویان با رهبری است.»

برخی دانشجویان هم شور و شوق افطار روزه هایشان را با مقام معظم رهبری دارند.

دانشجویان از در اول بیت رهبری وارد می شوند. افرادی دانشجویان را برای ادامه مسیر راهنمایی می کنند، ادامه مسیر تا حسینیه امام خمینی (ره) کمی راحت تر است. دیگر از آن صف طولانی در ورودی خبری نیست.

حسینیه امام خمینی (ره) - ساعت ۱۷:۲۰ 

نزدیکی های در حسینیه، پاسداری جوان اما جدی نشسته و کارت های دعوت را سوراخ می کند تا معلوم شود از این کارت استفاده شده است. همه باید کارت های دعوت را در ابتدای در ورودی حسینیه تحویل پاسدار دیگری بدهند یکی از دانشجویان درخواست می کند که کارت را بعنوان یادگاری این دیدار نگه دارد، اما مجبور است کارت را تحویل دهد، یکی از دوستانش می گوید: «در ازای کارت برو چفیه آقا را یادگاری بگیر.»

در انتهای حسینیه جمله ای از امام خمینی (ره) در مورد دانشجویان بر روی پارچه ای ساده نوشته شده است: «مقدرات مملکت ما در آینده در دست دانشجویان امروز است. امام خمینی (ره)»

در بالای جایگاه سخنرانی مقام معظم رهبری هم جمله ای از جلد یک اصول کافی نوشته است: 

«قال رسول الله صلى ‏الله‏ عليه ‏و‏آله: طَلَبُ العِلمِ فَريضَةٌ عَلى كُلِّ مُسلِمٍ أَلا إِنَّ اللّه‏َ يُحِبُّ بُغاةَ العِلمِ؛ طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد. »

پیش از حضور رهبر انقلاب در مراسم، دانشجویان شعار «ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم» سر می دهند و به همراه مداح مراسم شعر «فریاد دانشجو همیشه اتحاد است، در باور او زندگی صبر و جهاد است/ قاموس دانشجو ندارد واژه از ضعف، آنکس که عزت داشت، آن خیرالعباد است...» را می خوانند.

ورود مقام معظم رهبری - آغاز برنامه - شعارهای دانشجویان

همه نشسته اند و منتظر ورود رهبر معظم انقلاب هستند، مقام معظم رهبری وارد حسینیه امام خمینی (ره) می شوند. انگار دریایی را موج فرا بگیرد، همه یکباره بلند می شوند و شعارهای دانشجویان در استقبال از رهبری آغاز می شود.

دیدار رهبری با دانشجویان

مسئولان دانشگاهی و آموزش عالی همه وارد حسینیه شده اند و بر روی صندلی های سبز رنگ کنار حسینیه نشسته اند.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، حجت الاسلام ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام قریشی معاون سیاسی نهاد مقام معظم رهبری، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، حجت‌الاسلام محمدیان نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، محمد مهدی زاهدی نماینده مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام نبویان نماینده مجلس شورای اسلامی، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، زارعی نماینده مجلس شورای اسلامی، مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، ضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزارت علوم، طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد، امید معاون مالی اداری وزارت علوم، طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، محمد ودود حیدری رئیس سابق سازمان بسیج دانشجویی و داوود گودرزی سرپرست سازمان بسیج دانشجویی در این دیدار حضور داشتند.

آغاز سخنرانی دانشجویان- نکته نویسی رهبر انقلاب

مجری برنامه پشت تریبون قرار می گیرد و برنامه آغاز می شود، قرار است اول دانشجویان صحبت های خود را با رهبر معظم انقلاب در میان بگذارند و سپس ایشان سخنرانی کنند.

علی پهلوان کاشی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان، یکی از سخنرانان مراسم است و بعد از او کیوان عاصم کفاش دبیرکل مجمع تشکلهای اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد، وحید زارع  عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی، هادی ذوالفقاری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی، میکاییل دیانی دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، علی مهدیانفر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شمال، حسین شهبازی زاده دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی، زینب السادات حسینی عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، صبا کرم مسئول گروه جهادی پزشکی قرارگاه نجف از دیگر سخنرانان مراسم بودند.

مقام معظم رهبری در بین سخنرانی دانشجویان یادداشت هایی را بر روی کاغذی که روی میز سمت چپ ایشان قرار دارد می نویسند تا در هنگام سخنرانی به نکته های دانشجویان اشاره کنند.

دانشجویان با شور و حرارت خاصی سخرانی می کنند و این شور و حرارت به جمعیت نیز سرایت می کند، حضار در برخی از سخنان که بیشتر به مسائل روز اختصاص دارد یا تذکری به مسئولان یا گله ای از برخی کوتاهی های مسئولان در دولت و آموزش عالی است، با تکبیر و احسنت گفتن نماینده های تشکل های دانشجویی را همراهی می کنند، تشویق ها آنقدر زیاد می شود که میکاییل دیانی دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در حین سخنرانی از دانشجویان می خواهد به دلیل وقت کم اجازه دهند او صحبت هایش را مطرح کند.

مسئولان مراسم به ویژه وزیر علوم و رئیس دانشگاه آزاد در بین سخنرانی دانشجویان نکته هایی را در گوش یکدیگر می گویند، برخی دیگر هم مشغول همین کار هستند انگار در خصوص سخنان و نکته هایی که دانشجویان بیان می کنند حرف هایی را به هم می زنند. 

مجری برنامه از همه سخنرانان مراسم به ویژه آنهایی که وقت را رعایت می کنند تشکر می کند.

دیدار دانشجویان با رهبری

یکی از دانشجویان از مقام معظم رهبری می خواهد تا در مورد ازدواج جوانان صحبت ها و توصیه هایی را به پدر و مادرها بگویند، انگار حرف دل آنها را زده باشد همه دانشجویان ذوق می کنند.

مجری برنامه، حسین شهبازی زاده دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی را به عنوان یکی دیگر از سخنرانان معرفی می کند، پشت تریبون که می آید انگار کمی استرس داشته باشد دوباره خودش را معرفی می کند و می گوید: «گفتم شاید کسی متوجه نشده باشد» حضار می خندند.

ساعت ۲۰:۱۰ است. آخرین سخنران مراسم خانم صبا کرم مسئول گروه جهادی پزشکی قرار گاه نجف است، هنوز سخنرانی ۲ نفر از نمایندگان نشریات دانشجویی باقی مانده است، مجری برنامه به دلیل کمبود وقت از آنها عذرخواهی می کند.

دیدار دانشجویان با رهبری

۲ نفر از دانشجویان دستشان را بالا می برند تا صحبتشان را مطرح کنند رهبری آنها را می بینند و اجازه می دهند آنها از بین جمعیت صحبت کنند، یکی از آنها درخواست می کند تا بعد از مراسم افطار با رهبری صحبت کنند، مقام معظم رهبری می پرسند: «همه صحبت کنند یا شما تنهایی با من صحبت کنید؟ همه می خندند و دانشجو پاسخ می دهد: همه صحبت کنند، قرار می شود بعد از نماز و افطار دیدار به سانس دوم کشیده شود.»

آغار سخنان رهبری - سکوت دانشجویان - ساعت ۲۰:۱۰

مقام معظم رهبری در خصوص دیدار با دانشجویان می گویند که عمیقا و قلبا از این دیدار خوشحال هستند و حضور پرشور و شوق جوانان در مسائل گوناگون کشور مهم است.

ایشان جوانان ایران را پر انگیزه و پر شور می دانند و آن را نقطه مقابل مراکزی می دانند که آمارهایی از وجود افسردگی در بین جوانان ایرانی منتشر می کنند، مقام معظم رهبری این موضوع که افسردگی در بین جوانان ایرانی بالا است را  دروغ دانستند.

ایشان همچنین در خصوص صحبت های یکی از دانشجویان مبنی بر محدود کردن تشکل های انقلابی از سوی برخی دانشگاه ها، گفتند: باید دست و بال تشکل های انقلابی و مومن باز باشد و باید امکانات داشته باشند و کسی حق ندارد دست آنها را ببندد. 

رهبری

اذان مغرب - نماز - افطار- دیدار در وقت اضافه

کمی از وقت اذان گذشته است. موذن‬‎ حسینیه امام خمینی (ره) اذان می گوید، دانشجویان تلاش می کنند در صف های اول نماز حضور داشته باشند، نماز به امامت مقام معظم رهبری آغاز می شود.

پایان نماز مغرب و عشا افطار است همه ایستاده اند و کسی به سمت سفره های افطار نمی رود انگار هر دانشجویی منتظر است تا دیگران بروند و او بتواند رهبری را در فضایی خلوت تر و راحت تر ببیند.

سفره افطار آماده است؛ غذایی ساده، نان و پنیر، چای، سبزی و خرما همه چیزهایی است که در سفره افطار حسینیه امام خمینی (ره) قرار دارد.

هر کدام از دانشجویان که افطارش تمام می شود با سرعت به سمت در حسینیه می رود تا در سانس دوم دیدار با رهبری این دفعه نزدیکتر به جایگاه سخنرانی رهبری بنشیند.

مقام معظم رهبری در خصوص جذب جوانان در دانشگاه ها و وجود برخی تصورات غلط در این خصوص در دوره های مختلف صحبت می کنند و می گویند چوب اجرای برخی تصمیمات غلط را برای جذب جوانان در گذشته خورده ایم و نباید این کارها دوباره تکرار شود.

مسئولان آموزش عالی هم همراه با دانشجویان لبخند می زنند.

ساعت کمی از ۲۲ گذشته است، اما دانشجویان همچنان شور و شوق شنیدن سخنان رهبری را دارند.

مقام معظم رهبری با بیان آخرین نکته ها در مورد تشکل های دانشجویی و ایجاد فضای سیاست بازی و سوء استفاده از تشکل ها در زمان انتخابات و تشبیه آن به ظرف های یک بار مصرف و اشتباه خواندن این کار سخنرانی را به پایان می برند.

دانشجویان حسینیه امام خمینی(ره) را در حالی ترک می کنند که برخی از سخنان رهبری را با همدیگر مرور می کنند.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: درخواست , دانشجویی , رهبر, انقلاب, مثال , رهبری , تشکل‌های , یکبار , مصرف
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن