بازدید امروز: 83
بازدید دیروز: 231
بازدید ماه جاری: 75626
بازدید امسال: 39475
بازدید کل: 821570
اخبار

کد خبر : ٩۴۴٩
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٣
بازدید : ۶۴۶

فاز اولیه طرح نظام ملی زیست‌فناوری دانش آموزی تکمیل شد


معاون طرح نظام ملی زیست فناوری دانش آموزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: فاز اولیه طرح نظام ملی زیست فناوری دانش آموزی تکمیل شده است و منتظر تایید نهایی هستیم.


فاز اولیه طرح نظام ملی زیست‌فناوری دانش آموزی تکمیل شد

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس امین جلیلوندنژاد، معاون طرح نظام ملی زیست فناوری دانش آموزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: طرح نظام ملی زیست فناوری دانش آموزی با هدف یکپارچه کردن آموزش های حوزه زیست فناوری برای دانش آموزان طراحی شده است که در این طرح همه نهادهایی که در بحث آموزش زیست فناوری فعالیت می کنند در این یکپارچه سازی سهیم خواهند بود.

وی بابیان اینکه ستاد توسعه زیست فناوری، سازمان آموزش و پرورش، صدا و سیما و ناشران از مجموعه هایی هستند که در آموزش زیست فناوری به دانش آموزان نقش ایفا می کنند، افزود: باید با یکپارچه سازی آموزش ها، مانع از ایجاد آموزش های مختلف با سبک های مختلف به دانش آموزان شویم.

معاون طرح نظام ملی زیست فناوری دانش آموزی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به اینکه یکپارچه کردن آموزش های حوزه زیست فناوری برای دانش آموزان بسیار ضروری است، بیان کرد: در این طرح قصد داریم بخش خصوصی را ترغیب به ورود به حوزه آموزش و ترویج مباحث زیست فناوری کنیم که برای این کار ۴ فاز تعریف کرده ایم.

وی اظهار کرد: در فاز اول به شناخت و تحلیل وضع موجود و تبیین ارکان جهت دار آموزش و ترویج زیست فناوری در کشور اقدام کردیم که این فاز به صورت کامل طراحی و تکمیل شده است و منتظر تایید نهایی آن هستیم.

به گفته جلیلوندنژاد، در این فاز به آسیب شناسی ترویج و آموزش زیست فناوری در دنیا نیز پرداختیم تا علاوه بر بررسی شرایط دیگر کشورها وضعیت ایران را نیز مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی اظهار داشت: طرح نظام ملی زیست فناوری دانش آموزی ابتدا به شکلی محدود اجرایی می شود و در صورت داشتن نتایج مثبت به صورت جامع در کشور به مرحله اجرایی می رسد.

وی خاطرنشان کرد: در اروپا و امریکا بحث آموزش زیست فناوری به دانش آموزان بسیار پیشرفته است و ایران برای رسیدن به این مرحله، راه طولانی در پیش دارد.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: فاز , اولیه , طرح , نظام , ملی , زیست‌فناوری , دانش آموزی , تکمیل
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن